Gospodarstwo
  • Wyrób wędlin - będziecie Państwo mogli uczestniczyć, obserwować i poznać tajniki tradycyjnego wyrobu wędlin, mięs. Od lat jesteśmy pasjonatami domowych sposobów przygotowywania jedzenia i z największą przyjemnością podzielimy się z Wami naszą pasją i doświadczeniem.
  • Biesiady na świeżym powietrzu - na terenie naszego gospodarstwa znajduje się zadaszone "posiedzisko" z profesjonalnym grillem i wędzarnią. Jest to idealne miejsce na letnie grillowanie i odpoczynek zarówno podczas złej pogody, jak i upalnych dni. Czeka na Was również specjalnie przygotowane miejsce na ognisko - z ławami, składem drewna, kijami, kociołkiem na trójnogu i wszystkim, co na tę okazję będzie potrzebne.
  • Wizyta w naszym gopodarstwie to okazja do przypomnienia sobie smaków dzieciństwa. Gotowanie to nasza pasja. Być może to u nas po raz pierwszy będziecie Państwo mieli okazję skosztować zapomnianych już smaków tradycyjnej kuchni.
Lokalizacja
Świnie Oko to przysiółek malowniczej wsi Lipowo położonej na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Okolica pełna starych lasów zachęca do pieszych wędrówek, grzybobrania, zbierania jagód, malin i jeżyn. Szczególną atrakcją jest leśne jeziorko z pływającymi wyspami, w pobliżu którego rosną borówki i żurawiny. Widok jeleni i saren, płochliwych zajęcy oraz ptactwa leśnego to codzienność.

Mazury to oczywiście kraina jezior, a nasze jest wyjątkowe. Majcz Wielki znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie jest położony w pobliżu Szlaku Wielkich Jezior, jednakże jest to akwen zamknięty. Dzięki temu jezioro ma pierwszą klasę czystości wody. Kąpiel w wodzie o niespotykanej przejrzystości jest rzadko już spotykaną przyjemnością. Po jeziorze nie poruszają się jednostki motorowe, co docenią nie tylko amatorzy spokoju i ciszy, ale również wędkarze. Dla tych ostatnich mamy przygotowane dwie łódki i ponton. Majcz Wielki to jezioro typu leszczowego.

Sezonowe atrakcje
Zapraszamy do nas przez cały rok. Organizujemy pobyty świąteczne (Wielkanoc, Boże Narodzenie, Majówka, Sylwester, a także różne imprezy okolicznościowe, jak urodziny czy imieniny).

Wiosną, latem i jesienią czekają na Was liczne atrakcje:

  • Setki najpiękniejszych w Polsce szlaków pieszych i rowerowych (najbliższy przebiega 2 km od naszego gospodarstwa).
  • Lasy, w których można zbierać grzyby (m.in. podgrzybki, rydze, borowiki, kanie, maślaki), owoce leśne (jagody, maliny, jeżyny, żurawiny, borówki) lub obserwować dziką zwierzynę i ptactwo.
  • Własne dojście do jeziora z pomostem, gdzie można się opalać, wędkować lub po prostu odpoczywać w ciszy.
  • W sąsiedztwie znajduje się Stacja Badawcza IP PAN w Kosewie Górnym, z fermą jeleniowatych - http://www.kosewopan.pl.
  • Pasjonaci jazdy konnej znajdą w okolicy wiele stadnin.
  • Mamy również 2 rowery, 2 łódki, ponton, siatkę i rakietki do bamintona, oraz stół do ping-ponga.

Zimą także nie można się u nas nudzić. Takie atrakcje jak: łowienie w przeręblu, łyżwy, wspaniałe trasy pod narty biegowe, kuligi, to tylko niektóre możliwości aktywnego wypoczynku, po którym wieczorem można wypić grzane wino z kociołka nad ogniskiem, czy posiedzieć w cieple domowego kominka.